Köszöntötték a százezredik vándortábor-résztvevőt

2025.08.14.

Az Aktív Magyarországért Felelős Államtitkárság 2017-ben indította el az államilag támogatott vándortábor programot. Nyaranta így az egész országban találkozhatunk kánikulában, esőben, szélben túrázó, kenuzó, kerékpározó vagy zarándokló gyermekekkel. A vándortábor program mérföldkőhöz érkezett: augusztus 12-én a százezredik résztvevőt köszöntötték a Börzsönyben.

Az elmúlt 8 évben összesen 85 031 vándortáborozott, és ismerte meg hazánk különböző tájait. Idén nyáron is több mint 700 erdei, vízi, kerékpáros és zarándok vándortábor turnus indult, és elindult a százezredik gyerek vándortáborozni!

A Börzsönyben augusztus 12-én útra kelő veszprémi Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola diákjai reggel még nem számítottak ilyen különleges túrára. Azzal együtt sem, hogy erre a napra a Diósjenői Erdei Szabadidőpark és a Pénzásási Turistaház közötti tizenegykilométeres szakaszra csatlakozott Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős államtitkár is.

Az útvonal végén egy levél várta a gyerekeket, amiből kiderült, hogy köztük van a százezredik vándortábor-résztvevő. Minden gyerek egy ajándékcsomagot és egy aktív kalandoros zoknit kapott, amelyek egy-egy sorszámot rejtettek. A százezredik vándortáborozó Cseresnyés Iringó Anna 5. osztályos kislány lett. Gratulálunk! A táborozókat a helyszínen az erdei vándortáborok koordinálásért felelős Országos Erdészeti Egyesület főtitkára, Elmer Tamás is köszöntötte.

Révész Máriusz az ünneplés után elmondta: A vándortábor négy az egyben gyógyszer ebben az okostelefonos világban, hisz a gyerekek egyrészt közösségben vannak, másrészt a természetben vannak, harmadrészt aktívan mozognak, elfáradnak, megismerik a teljesítmény örömét, és mindezeken túl megismerik hazánk gyönyörű vidékeit, természeti és kulturális értékeit. Nagyon sokan nagyon sokat dolgoztak azért, hogy a százezer vándortáborozó diák jól érezze magát. Köszönjük nekik! Bízom benne, hogy a következő 100.000 gyorsabban összejön, hiszen az lenne a legjobb, ha minden gyerek legalább egyszer megtapasztalhatná a vándortáborozás élményét!”

További képek az eseményről:

 

Szintén érdekes lehet:

Jelentkezzen a 2026-os Vándortábor konferenciára!

Jelentkezzen a 2026-os Vándortábor konferenciára!

Az Aktív Magyarországért Felelős Államtitkárság 2026-ban 10. alkalommal szervez Vándortáborokat, és ehhez kapcsolódóan a tapasztalatok, jó gyakorlatok megosztása, illetve kapcsolatépítés céljából minden évben megrendezésre kerül a Vándortábor Konferencia is, melyre ezúttal is szeretettel várjuk az érdeklődőket. Időpont: 2026. január 28. (szerda) 9.30-16.00 Helyszín: Budapest, Eiffel Műhelyház A részletes programért és a regisztrációért látogasson el a vandortabor.hu/konferencia oldalra!
event 2025.12.11.
share
arrow_forward
Aktív Magyarország Aktív Magyarország Fejlesztési Központ Magyar Kajak-Kenu Szövetség Magyarországi Szerzeteselöljárók Konferenciáinak Irodája Országos Erdészeti Egyesület Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség